MENÜÜ

Alates 9. juulist on Kuressaares Auriga keskuses avatud Confido koroona antigeeni testimispunkt, mis on esimene omataoline Saaremaal.

Antigeenitest on oma põhimõttelt koroona kiirtest, mis määrab koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis. Test on kõige tundlikum perioodil, mil viiruse hulk organismis on kõige suurem – reeglina mõni päev enne kuni viis päeva pärast haiguse sümptomite teket. Testi positiivne tulemus tähendab suure tõenäosusega, et inimene on värskelt haigestunud ja teistele nakkusohtlik.

Koroona antigeenitest maksab 49 eurot ning koos antigeenitesti tulemusega väljastab Confido ka sertifikaadi, mis on vajalik nakkusohutuse tõendamiseks reisile minnes ning suurüritustel. Test on mõeldud vaid sümptomiteta inimestele. Haigussümptomite korral või positiivse kiirtesti tulemuse puhul tuleb ühendust võtta oma perearstiga või 1220 ning teha diagnoosi kinnitamiseks PCR-test.

Confido antigeeni testimispunkt asub Auriga 1. korrusel ning on avatud iga päev E–L 10–19 ja P 10–18. Testimiseks on vaja eelnevalt broneerida aeg! Seda saab teha otse online-süsteemis https://www.confido.ee/koroonaviiruse-antigeeni-test-saaremaal-kuressaares-auriga-keskuses.


LOE KÕIKI UUDISEID

Rõivad & Jalatsid